Czy sufit podwieszany może poprawiać właściwości akustyczne pomieszczenia i jednocześnie podnosić jego walory estetyczne? Oczywiście, że tak! Odpowiedzią na to pytanie są systemy sufitowe Vogl Deckensysteme GmbH, z którymi firma HMT Group właśnie rozpoczęła współpracę.

Niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu przebywamy jego akustyka kształtowana jest w znacznym stopniu przez przegrody zewnętrzne takie jak ściany czy sufit. Jednym z najlepszych sposobów na kształtowanie akustyki w pomieszczeniach zarówno budynków użyteczności publicznej jak i w budownictwie indywidualnym są systemy sufitów podwieszanych.

Marka Vogl Deckensysteme GmbH specjalizuje się w produkcji sufitów podwieszanych, które w pomieszczeniach o kiepskiej akustyce mogą np. redukować efekt dudnienia i hałasu lub tłumić dźwięki, które do tej pory przenikały przez sufit do pomieszczeń znajdujących się na kolejnych kondygnacjach.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z naszym nowym niemieckim partnerem z dwóch powodów. Po pierwsze stawiamy na podnoszenie właściwości akustycznych pomieszczeń a po drugie staramy się naszym klientom zapewnić rozwiązania, które jednocześnie będą „miłe dla oka”, czyli estetyczne.

Systemy sufitowe firmy Vogl to rozwiązania oparte na odpowiednio wykończonych płytach kartonowo – gipsowych. Wśród szerokiej gamy produktów znajdują się bezfugowe ozdobne sufity akustyczne, jak również monolityczne sufity akustyczne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego wzornictwa i materiałów możliwe są do wykonania sufity o różnych kolorach i kształtach zarówno w wersjach dwu jak i trójwymiarowych. Dodatkowo prosty montaż i łatwe do transportu elementy oznaczają oszczędność czasu i pieniędzy.

Zapraszamy do współpracy!