Wraz z rozwojem biznesu rośnie popyta na wynajem sal konferencyjnych, bankietowych wraz z zapleczem hotelowym. Wiele hoteli rozwija swoją infrastrukturę w tym kierunku i oferuje swoim klientom kompleksową obsługę w ramach centrów konferencyjnych. Biorąc pod uwagę komfort użytkowników należy pamiętać o odpowiedniej akustyce sal konferencyjnych…

Tak jak wspominaliśmy w poprzednim tekście, który dotyczył akustyki w szkołach i halach sportowych, akustykę w salach konferencyjnych i hotelach możemy rozpatrywać pod względem podobnych aspektów. Należy zadbać o to by uczestnicy konferencji, pomimo długiego uczestnictwa w wykładzie, dyskusji nie odczuwali znużenia w wyniku pogłosów, hałasów i innych zakłóceń. Ważne jest także aby z każdego miejsca pomieszczenia mówca był dobrze słyszalny a uczestnicy wydarzenia mogli swobodnie dyskutować. Dodatkowo z i do sali konferencyjnej nie powinni przedostawać się żadne dźwięki.

Wydzielanie oraz przystosowywanie pomieszczeń do potrzeb centrów konferencyjnych pod względem akustyki wymaga zastosowania odpowiednich materiałów budowlanych. Znajdują się one w ofercie takich producentów jak Knauf, Rigips i Siniat.

Jednym z przykładów systemów suchej zabudowy przy pomocy, których możemy poprawiać akustykę sal konferencyjnych jak i wydzielać pomieszczenia konferencyjne są niewątpliwie płyty RIGITONE Charakteryzują się one wysoką funkcjonalnością i jednocześnie estetyką. Są na nich rozmieszczone losowe okrągłe perforacje o różnych rozmiarach a od spodu są podklejone włókniną dźwiękochłonną. Zastosowana technologia ActivAir skutecznie zmniejsza zawartość szkodliwych substancji w powietrzu.

W ofercie Siniat znajdują się natomiast płyty gipsowo – kartonowe NIDA SONIC, szczególnie polecane do pomieszczeń o dużej kubaturze i wysokich wymogach akustycznych. Idealnie pochłaniają dźwięk, tłumią gwar rozmów i redukują pogłos. Wykonane na ich powierzchni perforacje są wysoce estetyczne.

Do wydzielania pomieszczeń w istniejących już pomieszczeniach pomocny będzie system suchej zabudowy CUBO marki Knauf. Pomieszczenia wykonane w tym systemie mogą funkcjonować samodzielnie, jak i być połączone ze ścianami pomieszczenia macierzystego. Od góry mogą być zamykane własnym sufitem samonośnym.

Dodatkowym sposobem poprawy akustyki w salach konferencyjnych i hotelach mogą być sufity wyspowe, ale o tym w kolejnym tekście naszego bloga.